bip.gov.pl
RSS
A A A K
PCPR Wyszków

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIP Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

  • Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
  • Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

W górnej części strony, po prawej stronie umieszczone zostało narzędzie do zmiany rozmiarów czcionki używanej do wyświetlania strony (litery A A A). Jeżli obecny rozmiar jest niewystarczający, a litery na stronie są mało czytelne, możemy łatwo to zmienić wybierając odpowiednio większy rozmiar czcionki. Obok w ramce znajduje się również litera K, która służy do przełączenia widoku strony na wersję kontrastową dla osób słabo widzących.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone w lewym górnym rogu strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk ">>". W wyniku otrzymamy listę podstron, na których zawarta jest pożądana informacja. Po prawej stronie strony znajduje się logo BIP - BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ, które jest odnośnikiem do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Strona BIP Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie wyposażona jest w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "wersje archiwalne tej strony" znajdujący się pod każdą ze stron/podstron.

W menu przedmiotowym umieszczono łącze do modułu statystycznego BIP, który dostarcza informacji na temat liczby odwiedzin poszczególnych stron Biuletynu.

W Biuletynie oprócz informacji zamieszczonych bezpośrednio na stronie, znaleźć można również informacje dołączone w postaci plików do pobrania. Pliki są publikowane w formacie PDF lub DOC (pliki tekstowe) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnych, bezpłatnych programów Adobe Acrobat Reader i OpenOffice.Opublikował: Michał Przychodzki
Publikacja dnia: 13.09.2013
Podpisał: Michał Przychodzki
Dokument z dnia: 28.08.2013
Dokument oglądany razy: 932
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

ul. Świętojańska 82A | 07-202 Wyszków | tel. 29 7428522